Prosinec 2008


spirála

21. prosince 2008 v 8:32 Spirála

Anime - Spiral ( Spirála )


Ayumu Narumi je introvertní, chytrý mladík, který doma s šikovností kde-jaké zaučené hospodyňky vaří a pere. Je to středoškolák s nadáním pro piáno a velkým komplexem - že je
méněcenný než jeho starší bratr Kiyotaka.

full metal alchemist

21. prosince 2008 v 8:24 Fullmetal alchemist

FULL METAL ALCHEMIST"Nelze něco získat, aniž byste něco obětovali. Abyste něco získali, musíte dát něco stejné hodnoty. To je princip rovného obchodu v alchymii..." Bratři Elricové, Edward a Alphonse, kterým právě zemřel jediný rodič, matka. Alchymie je mocná věda a Ed s Alem se rozhodnou s její pomocí maminku oživit. Lidská transmutace je však největší tabu v alchymii. A bratry porušení tohoto tabu stojí vysokou cenu. Al ztrácí tělo, jeho duše přichycena ke starému brnění, Ed ruku a nohu, které nahrazují kovové protézy. A maminka neožívá. Bratři přísahají, že získají svá těla zpět. Věří, že jim k tomu pomůže legendární kámen mudrců. Ale kde ho hledat? Nejlepší informace má vojsko a tak Ed vstupuje do nenáviděné armády. Ještě bude možná třeba překročit mnohá další tabu, alchymistická i morální. A bratři nejsou jediní, kdo po kameni mudrců touží.

Fullmetal Alchemist, krátce Hagaren, je zástupce žánru shounen. Na rozdíl od velké části zástupců tohoto žánru se však děj neutápí v soubojích a testech, které zabírají několik po sobě jdoucích dílů. Má naopak velmi hutný příběh, jen málokterý díl nepousouvá kupředu děj hlavní zápletky. Postavy jsou povětšinou morálně nejednoznačné, v průběhu děje jsou jejich činy stále pochopitelnější. I sami bratři občas váhají mezi menším a větším zlem. I přes mnohdy jásavou barevnost v kresbě nelze seriál doporučit slabším povahám, neboť události, ke kterým dochází, jsou často velice neveselé a seriál je plný krutosti. Seriál vznikl na motivy stejnojmenné mangy.

Lina postrach banditů

21. prosince 2008 v 8:15 Sleiers-Lina postrach banditů


LINA POSTRACH BANDITŮ


Patnáctiletá zrzka Lina Inverse je mocnou čarodějkou, která, přestože je dost cholerická a hamižná, je v jádru dobrého přesvědčení. Na počátku svého putování vtrhne bez pozvání do tábora banditů, kteří jsou právě uprostřed oslav - nakradli si totiž spoustu bohatství. O několik fireballů později je jeho značná část v torně hlavní hrdinky. Mezi běžnými cennostmi (a zvláštním nožem) je však také speciální předmět, kterým na sebe Lina přitáhne nežádanou pozornost. Do té doby ovšem ještě nějaký čas zbývá, pročež si čarodějka spokojeně vykračuje lesem, aby ji vzápětí přepadla skupinka lupičů, kteří se nehodlají se ztrátou "svého" majetku smířit. Než se souboj řádně rozjede, objeví se na scéně statný blonďák Gourry, aby předvedl své umění s mečem a o chvíli později i svou nepříliš bystrou mysl. Lina a Gourry se tak stávají základem družiny, která se v průběhu seriálu rozšíří o další tři členy.med a čtyřlístek-obrázky

21. prosince 2008 v 8:12 med a čtyřlístek

OBRÁZKY MED A ČTYŘLÍSTEKR.O.D recenze

17. prosince 2008 v 18:42 R.O.D

R.O.DMichelle-Nejstarší ze všech, vždy optimistická, střed pozornosti, hlava sesterstva, miluje knihy.
Maggie-prostřední z nich, uzavřená ,tichá,skleslá, má moc ráda své sestry, spolu s Michelle miluje knihy.
Anita-nejmladší z nich, narodíl od svých starších sester neumí být v klidu, nemá ráda knihy(nakonec se jí zalíbily), chodí ještě do školy.
Všechny jsou papírové kouzelnice. Od narození byli geneticky upraveny, takže neměly žádné vzpomínky na svoje dětsví. Zjistí to až později.
Jinak vám toho tu moc neřeknu ,protože když to neuvidíte tak vás tohle nebude zajímat. Doporučuju to každému!
A teď obrázky:
Junior a jeho mamka(Juinor je Anitin spolužák ze školy)
Anita a její nejlepší kamarádka
Figurky:blood+ recenze+obr.

17. prosince 2008 v 18:34 Blood+

BLOOD+Tak kde začít, to bylo první co mě napadlo když jsem se rozhodl napsat recenzi na tenhle hit let 2005-2006. 50 dílný seriál Blood+ nepřímo navazuje na film Blood: The Last Vampire (viz. recenze na něj), ale odehrává se zhruba o 40 let později. Když poprvé spatříte Sayu, nepoznáte ji a v tom je hlavní problém, Saya totiž nepoznává ani sama sebe.
Po řekněme dost nepěkných zážitcích z Vietnamu ztratila paměť a žije obyčejný život jako dcera válečného veterána George Otonashiho v Okinawě. Má kamarádku, sportuje, ráda hodně jí a vůbec má se díky své skvělé rodině moc fajn. Vše se má, ale brzy změnit. Minulost se totiž opět probouzí k životu, jenže je vůbec tahle křehká dobrosrdečná dívka schopna čelit nadcházejícím dobrodružstvím a unést strašlivou pravdu?
Bohužel, bohu dík? Tohle nebyla jen řečnická otázka, ale dalo by se říct jedna z hlavních myšlenek seriálu. Takový pohled na doslova se hroutící osobnost, je k vidění jen velmi, velmi zřídka. Nebojte, nudit se nebudete, Blood+ má hlavně v první polovině neuvěřitelný spád a autoři tu konečně naplno využili svobodu kterou jim animovaný film skýtá. Zavítáme do tajemného a mrazivého Ruska, romantické a krásné Francie, moderních velkoměst Severní Ameriky, novodobého neutěšeného Vietnamu a na křídlech vzpomínek se vrátíme do dalších zemí, ve kterých se odehrály zlomové okamžiky v životě našich hrdinů. Právě tato kouzelná atmosféra kterou seriál dokázal už v prvních dílech navodit mě přímo dostala. Vždyť koho by neoslovil například tajemný fantóm, ples jako z pohádky a následná bitva ve vinném sklípku za zuřivého cvakání fotoaparátu senzacechtivého reportéra, boje v opuštěných vojenských základnách, plnou parou se řítících vlacích… . To vše skvěle dokresluje překrásná hudba od takových oscarových es jakými jsou třeba Mark Mancina.

Asi to nejdůležitější, postavy, jsou v Blood+ na velmi dobré úrovni a míra prokreslení jejich charakteru a motivů je velmi vysoká. Tak třeba oddaný společník Hagi, který stojí Saye neustále po boku a je ochoten pro ni kdykolizemřít, hodně dlouho vás bude trápit otázka proč? Pak David, voják z druhé generace zabijáků chiropter. Ale i muž z oceli, jakým je, se může jednoho dne zlomit. Kai a Riku jsou zase Sayni nevlastní sourozenci, kteří ji mají velmi rádi. Jak se ovšem vyrovnají s její minulostí a tím co jim zítřek přinese? O záporných hrdinech prozradím kvůli spoilerům jen to, že až na pár vyjímek nejsou jenom černí, všichni měli a mají své důvody a osud, který se s nimi nemazlil. Celkové množství postav je v tomhle dílce tak akorát, není jich ani moc, ani málo. O to víc budete nevěřícně kroutit hlavou a říkat si to není pravda, až začnou chudinky nepěkně umírat.

Stejně jako mnoho fanoušků a recenzentů jsem Blood+ doslova hltal a dát 13 dílů za jeden den nebyl problém. To byl asi také důvod proč jsem mu odpustil několik hluchých míst kde už byly některé situace neúměrně protahovány. Jak jsem totiž zjistil, ti kteří neměli možnost, nebo zrovna chuť sledovat Blood+ takto rychle, na některých místech doslova uvázli a seriál si pak už nedokázali zamilovat. Prostě a jednoduše, kdyby měl jen 25 dílů kvalitě by se nic nestalo. To je ovšem jediná vítka kterou k němu mám, pokud jste alespoň trochu romantik, máte slabost pro upíří žánr, zbožňujete akci a krásnou kresbu, nebo máte "jenom" rádi pěkný příběh, ve kterém se střídají chvíle štěstí a smutku, je Blood+ ten pravý seriál právě pro vás.


co je to manga?

17. prosince 2008 v 18:25 O Manze

MANGA

Manga, slovo často skloňované mezi příznivci japonské kultury. Je to japonské slovo pro komiks, manga je japonský komiks, který má svá specifika, jako černobíle obrázky, dynamické vyprávění, charakteristický design postav a prostředí. a všude jinde mimo Japonsko (zejména v Americe, ale i v Evropě) se jím označuje specifický styl kresby (říká se, že to a to je kresleno manga-stylem, obvykle komiks, ale i třeba počítačová hra). Když se říká specifický styl, myslí se tím zejména realistická pozadí děje vykreslená s důrazem na detaily, častá stylizace postav, napravidelné pořadí scén (okénka s ději rozházená po ploše papíru jakoby beze smyslu), časté používání zvláštních výrazových prostředků sloužících k vyjádření atmosféry, deformace postav a prostředí (zoomování postav nebo jejich výrazů) a řada dalších věcí. Manga je na rozdíl od anime většinou černobílá. Pro naprostého laika v oblasti mangy jsou klasickým rozpoznávacím znakem velké (resp. často OBROVSKÉ) oči postaviček v porovnání s dalšími prvky jejich tváře. Mangy vychází v Japonsku ohromné množství a je určena širokému spektru populace. Lze z ní vyčlenit několik hlavních skupin - Shoujo, Shonen a Hentai. Dnešní podobu nabrala manga ve dvacátých letech minulého století.
České stránky www.mangacesky.wz.cz
a pokud překousnete angličtinu: www.realitylapse.com
pár dalších pojmů:
Doujinshi - neoficiální manga s krátkým příběhem vytvořená fanoušky s použitím postav vypůjčených ze známé mangy nebo anime. Mnoho známých yaoi autorek začínalo s tvorbou doujinshi.
Shonen - manga pro chlapce
Shoujo - děvče, dívka. Také manga určená mladým dívkám.
Shukan Manga - týdeník s nejoblíbenější manga, nejslavnější je Shonen Jump a Shonen Magazine mají více než 200 stran a jejich prodejnost je kolem 4miliónu výtisků týdně!
Seme - vrchol - ze slovesa semeru-útočit. Aktivní člen vztahu v yaoi. Podle konvence se jeho jméno píše jako první před "x" mezi oběma jmény.

Uke - dno - ze slovesa ukeru-přijímat. Pasivní člen vztahu v yaoi. Podle konvence se jeho jméno píše jako až za "x" mezi oběma jmény.

Shonen Ai - v překladu to znamená chlapecká láska, což plně vystihuje obsah děl označených tímto pojmem. Je v nich hodně romantiky, příběhu a žádný sex. Maximálně se oba aktéři drží za ruku či se jen políbí. Často však jen po sobě na dálku touží.

Yuri - yuri-lilie, ženská obdoba yaoi a shonen ai. Tento pojem je umělý a má rozlišovat vztah mezi ženami a hentai.

Hentai nebo Echi manga- pornografické mangy buď heterosexuální, či lesbické určená pro mužskou klientelu.

Shota-con - zkrácenina typického jména malých chlapců Shotaro a slova komplex. Jedná se o yaoi žánr ve kterém vystupují hoši ve věku +/-9 až 12.

Otaku - manga a anime fanoušek. (v Japonsku hanlivé označení )

Circle - kroužek- skupina doujinshi kreslířů sdružených pod jedno jméno.

Mangaka - osoba kreslící mangu.

Gensaku-sha - scénárista, podle jehož příběhu se kreslí manga.

Doujinshika - osoba kreslící doujinshi.

Shounen manga - manga jejíž cílovou skupinou jsou chlapci.

Shoujo manga - manga jejíž cílovou skupinou jsou dívky.

Kodomo manga - manga jejíž cílovou skupinou jsou děti ve věku 6-11 let.

Josei manga - manga jejíž cílovou skupinou jsou ženy nad 20 let.

Seinen manga (1) - manga jejíž cílovou skupinou jsou muži ve věku 18- 25 let.

Seinen manga (2) - další z možných označení hentai mangy
Bishounen - "krásný chlapec" - klasický japonský estetický kánon se dívá na sexuální přitažlivost a vztah s dospívajícími chlapci+/-13 do 16 jako velmi romantický.

Biseinen - když už bishounen trochu povyroste a začne se holit

Ketsuekigata - krevní skupiny jsou v japonské kultuře úzce spjaté s osobností a tak každá krevní skupina dává svému nositeli určité předem definované vlastnosti. Tento zvyk začal být populární začátkem 80. let. Krevní skupina se běžně objevuje ve statistikách jak manga postav tak i samotných autorů.

A - nervózní, introvert, čestný, loajální
B - otevřený, společenský optimistický, dobrodružný
AB - hrdý, diplomatický, náročný
0 - workoholický, nejistý, citový

Slash - západní fanouškovské povídky ve kterých se zerotizují vztahy mezi postavami filmu a seriálů. Tento pojem není totéž, co yaoi.


historie anime

16. prosince 2008 v 23:35 O Anime
Historie

Historie anime začala na počátku 20. století, kdy japonští filmoví tvůrci experimentovali s animačními technikami, které se vyvíjely ve Francii, Německu, Spojených státech amerických a Rusku.
Animace se v Japonsku stala populární jako alternativní forma dějového vyprávění v porovnání s málo rozvinutým japonským hraným filmem. Oproti například Americe, kde jsou hrané pořady a filmy štědře dotované, v Japonsku je hraný filmový průmysl malý a tak trpí nízkými státními dotacemi, umístěním i omezením počtu herců. Film se také obtížně uchycuje na evropském nebo americkém trhu díky nedostatku účinkujících západního vzezření. Zato různorodé použití animace umožňuje tvůrcům vytvářet postavy a prostředí, která nevypadají japonsky a tak jsou západnímu světu blíže.[1]
Během 70. let 20. století došlo ke zvýšení popularity manga komiksů - které často později získávaly též anime podobu - obzvláště pak mang Osamy Tezuka, nazývaným "legenda"[2] a "bůh mangy".[3] Jako výsledek práce Tezuky a dalších průkomníku v oboru přineslo anime do současného umění plnohodnotné žánry a některé typické rysy. Kupříkladu žánr o gigantických robotech (mimo Japonsko známý jako "mecha"), který se utvořil pod Tezukou, byl vyvíjen pod Go Nagaim spolu s jinými a ke konci desetiletí zcela změněn Jošijukim Tominem. Mecha anime Gundam nebo Macross se v 80. letech rychle stalo klasikami žánru. V tom samém desetiletí bylo v Japonsku anime přijato hlavním filmovým proudem a zároveň tak zažilo boom v produkci titulů (Mimo to stojí za zmínku, že v Japonsku se manga těší větší publicitě než anime). Ke konci 90. let a na počátku 2. tisíciletí se anime zvýšeně rozšiřovalo na zámořských trzích.


Terminologie

Etymologie a výslovnost

Japonský výraz pro animaci, psaný v katakaně, je アニメーション (animéšon). Je to přímý přepis a převzaté slovo (viz gairaigo) anglického termínu animation. Japonská zkratka tohoto termínu je アニメ (anime). Oba výrazy jsou v japonštině rovnocenné, ale zkrácený tvar je více užíván.


Syntax a morfologie

Anime může být použito jako podstatné jméno ("Díváš se také na anime?") nebo jako přídavné jméno("Anime Guyver je odlišný od toho filmového Guyvera."). Slovo má pomnožný tvar ("Kolik už máš anime?"). Možná i kvůli faktu, že podstatná jména v japonštině množné číslo nemají.

Synonyma

O anime se někdy mluví jako o japanimaci, ačkoliv toto označení se již přestalo používat. Slovo japanimace zažilo svůj vrchol během 70. a 80.let 20.století, kdy bylo běžně používáno v první a druhé vlně anime příznivců. Tato zlatá éra skončila před druhou polovinou 90.let 20.století. Výraz je v dnešní době vnímán spíše v nostalgickém kontextu. V Japonsku pak označuje domácí animovanou tvorbu. Od té doby, co anime, popř. animéšon, popisuje všechny možné druhy animace, je japanimace využívána k odlišování japonských děl od tvorby zbytku světa.
V evropských zemích poslední dobou slovo anime často zahrnuje též pojem manga. Tento zvyk může pramenit z japonského užití: V Japonsku nabývá manga významu animace i komiksu (ačkoli použití slova manga pro animaci je většinou příznakem 'nefanouška'). Mezi českými fanoušky má obvykle manga přísnější význam "japonského komiksu".


Charakteristické rysy

Anime je širokou paletou uměleckých stylů. Liší se v podstatě od umělce k umělci nebo studio od studia. Jejich typickými rysy jsou většinou propracované hudební kulisy a postavy stylizované v rozmanitých scénách a příbězích, zaměřené na širší publikum.


Žánry

V anime existuje mnoho žánrových podkategorií, jejichž náplní může být akce, dobrodružství, příběhy pro děti, komedie, drama, erotika (hentai), fantasy, magie, horror či science fiction.
Většina anime je kombinací několika žánrů, stejně jako témat. Je tedy těžké přiřadit titul pouze k jednomu žánru. Pořad se může na první pohled jevit jako dílo s jednoduchou zápletkou, ale jeho součástí může být daleko hlubší dějová linie nebo vývoj postav. Například u akčních anime není neobvyklé, pokud se dotýkají takových témat jako je romance, humor či společenská kritika. Stejně tak některé romance jdou ruku v ruce s akčními prvky nebo násilím.
Hlavní anime směry:

co je to anime?

16. prosince 2008 v 23:35 O Anime

Anime


Wikipe-tan


Anime (japonsky アニメ) je označení animovaných filmů a seriálů, které jsou kresleny japonským stylem manga. Anime je zvykem dělit na TV seriály, OAV (Original Animated Video) seriály a filmy. Anime pochází z Japonska, kde je také zdaleka nejrozšířenější, a vyznačuje se charakteristickým stylem kresby postav a pozadí.
Anime pokrývá širokou škálu žánrů, od akčních seriálů přes detektivky až po psychologická dramata. Anime se obvykle vysílá v televizi, distribuuje na DVD nebo publikuje jako videohry. Anime bývá často ovlivněno nebo přímo inspirováno japonskými komiksy manga, nebo občas naopak takové komiksy inspiruje. Občas bývá anime také adaptováno do podoby hraných filmů. Anime produkuje řada japonských animátorských studií, mezi nejznámnější patří studio Ghibli nebo Gainax.
V Česku mezi nejznámnější představitele anime určeného pro děti patří například seriál Pokémon nebo film Cesta do fantazie. Z hlediska západní kultury se může jevit jako překvapivé, že řada japonských animovaných filmů je zaměřena spíše na dospělé diváky. Dospělí fanoušci tohoto žánru pokládají za reprezentativní např. tituly jako Hrob světlušek, Ghost in the Shell, Neon Genesis Evangelion, Princezna Mononoke, Vampire Hunter D nebo Akira.
//bleach recenze

16. prosince 2008 v 23:22 Bleach

Obrazek
BLEACH

Existují dva světy. Svět lidí a svět duchů. Když člověk zemře, přijde k němu shinigami - takzvaný bůh smrti. Ten mu na čelo svým mečem vtiskne svoji pečeť a pak jej pošle do světa duchů - Soul Society. Některé duše však zůstávají na zemi. Jsou to ty, které k tomuto světu poutají hříchy nebo silné vztahy k jiným věcem či lidem. Duše, která je takto uvězněná na hranici dvou světů a nemůže se pohnout ani dopředu ani zpět, pak chátrá. Dokud je ještě na zemi, je ke svému tělu připoutána řetězem osudu. Když ale duše zchátrá, řetěz se přetrhne a duše se promění ve stvůru zvanou hollow ("dutina"). Hollow neznají nic jiného než zášť, nenávist a utrpení. Jsou jimi prostoupeni a používají je jako zbraně. Svoje touhy konejší pojídáním jiných duší. Kromě posílání duchů do Soul Society je také povinností shinigami bránit hollow v ohrožování jiných duší...
Obyčejný člověk není schopen ducha spatřit. Zrovna tak není schopen spatřit shinigami nebo hollow. Jsou ale i takoví, kteří je spatřit dokáží. To jsou ti s vysokou duchovní koncentrací. Mezi ně patří i patnáctiletý Kurosaki Ichigo, který se nám zpočátku jeví jako obyčejný středoškolák bydlící se svojí poťouchlou rodinkou. Hned druhý okamžik nás ale vyvede z omylu. Ichigo je odmalička schopen vidět duchy. Příběh začíná, když skupinka nějakých kluků na skateboardech svrhne vázu s květinami postavenou u jednoho sloupu jako vzpomínka na kohosi, kdo už je mrtvý. Toho si všimne Kurosaki Ichigo a celou skupinku pomlátí. Moment poté to vypadá, jako by Ichigo mluvil sám k sobě, ale ukáže se, že mluví na ducha dívky, pro kterou byly určeny ty květiny. V té chvíli se divák dozvídá, jaké má Ichigo schopnosti...
Jednoho večera s v jeho pokoji objeví shinigami jménem Kuchiki Rukia. Ichigo si jí všimne, vypadá to ale, jakoby Rukia nevnímala jeho. Když na ní Ichigo začne mít jedovaté poznámky a dokonce ji i kopne, Rukia si uvědomí, že tenhle smrtelník ji opravdu vidí. Po krátké diskusi ho sváže svojí magií, načež ho zasvětí do tajemství shinigami a hollow. Prozradí mu přitom, že jeden hollow je velice blízko a možná ohrožuje Ichigovu rodinu...

ObrazekProč Bleach sledovat?
Napínavý příběh založený na vynikajícím a originálním nápadu nepostrádá ani humor ani akci.
Charaktery jsou jedinečné, originální, každá má svůj styl a svoji povahu. Tzv. "dokonalé záporné postavy", co si najednou uvědomí, co dělají, a rázem jsou z nich kladní miláčci, se v příběhu nevyskytují. Také má každý charakter vlastní historii, většinou nějak spjatou s nějakou jinou postavou.
Lidé, kteří mají rádi napětí a mrzí je, když něco skončí, si na sérii smlsnou, poněvadž je neukončená, takže se příběh stále rozvíjí.
Děj je rozmanitý a leckdy se stane nečekaný převrat, který diváka doslova vyvede z míry. Pro člověka, který má rád překvapení, je tato série jako stvořená.
Proč Bleach nesledovat?

Během série se můžete setkat s řadou zdržovacích dílů, korunují to pak fillery, které začínají přibližně u 63. dílu. V tom bodě se děj anime odklání od původního děje mangy a pokračuje si svojí vlastní cestou mimo hlavní zápletku. Jistě nemusím dodávat, že fillery nejsou zrovna nejoblíbenějšími epizodami.
Nevhodné pro některé slabší povahy, v jistých momentech jsou záběry velice kruté a krvavé.
Některé momenty série nám mohou připadat až směšné, jsou zde totiž postavy a věci, které mají za úkol vytvářet vtipné situace, zářným příkladem je plyšové zvířátko Kon. Tyhle postavy se po většinu času chovají dost hloupě a trapně a divák z nich občas dostává opravdu divný pocit.

ynuyasha-recenze

16. prosince 2008 v 23:10 Ynuyasha

YNUYASHA


Jedna z hlavních postav je patnáctiletá Kagome Higurashi, která bydlí s maminkou, bráškou Sotou, dědečkem a líným kocourem jménem Buyo v Tokyu. Žijí v domě vedle svatyně, kterou má rodina v opatrovnictví. Kagominin dědeček by se mohl nazvat pravým mnichem /cvokem:D. Tolik lektvarů, bylinek a kuřích nohou jste ještě v životě pohromadě neviděli.:D
V den Kagominých patnáctých narozenin se jejich kocour zatoulá do svatyně a Sota tam odmítá jít. Proto tam jde Kagome a když se otáčí na podpatku s kocourem v náruči, ze studny, která tvoří střed svatyně, vyleze nějaká obrovská démonka-stonožka, která Kagome chytne a stáhne ji tam, odkud přišla.
Jaké to pak milé zjištění, když Kagome vyleze ze studny, že tak trocha není ve svatyni u nich doma, ale někde uprostřed lesa. Po lehkém rozhlédnutí spatří někoho připíchnutého na strom. Po bližším prozkoumání zjistí, že to je chlapec přibližně jejího věku (možná o pár let starší:)). To by nebylo nic moc divného, ale co divného je, jsou jeho psí uši.
Po několi událostech, které se později odehrají, se chlapec se psíma ušima (Inuyasha) probere, říká jí Kikyo a chce ji zabít. Ale jelikož na ně a na vesničany zaútočí démonka-stonožka kvůli Shikon no Tama(klenot čtyř duší),který Kagome měla od narození v sobě, Kagome chlapce osvobodí(vytáhne z něj šíp:D) a ten démonku zlikviduje. Pak se chce vrhnout na Kagome, zabít ji a klenot vzít. V tom mu zabrání Keade(kněžka ve vesnici) a na okrk mu kouzlem přidělá 'obojek':D, díkyž němuž ho Kagome ovládá na povel 'Osuwari' = Sedni :D. A po několika dalších událostech Kagome rozbije(nechtěně) Shikon no Tama a tím začíná dlouhá cesta Inuyashy a Kagome.
Na své dlouhé pouti se seznámí se spoustou nových lidí, stvoření a hlavně démonů. Nejhorší démon, se kterým měli to potěšení se potkat, je Naraku. Naraku je stvořen z několika desítek různých démonů a sbírá střípky Shikon no Tama, což ho činí ještě silnějším, než ve skutečnosti je. Takže má Inuyasha s Kagome co dělat...
Ale naštěstí na to nejsou sami. Za nějakou dobu potkají Miroka - mnicha, který má takovou 'menší' zálibu v pěkných ženách => každé dívce/ženě šahá na zadek a prosí ji, aby mu povila dítě:D. Mirokovi je asi tak něco kolem osmnácti a stejně jako Inuyasha a Kagome pátrá po Narakovi, jehož chce zabít. A proč? Touží se zbavit svého prokletí, které zapříčinil Naraku. Proklel Mirokuovy předky a kletba se dědí z generace na generaci. No a "Větrný tunel" (='díra', která když se odkryje, vtáhne všechno, co se kolem nachází) má teď na pravé dlani Miroku. Tomu je jasné, že když se nezbáví této kletby, Větrný tunel ho vtáhne. A tak tedy se přidal na stanu našich hrdinů a společně putují feudálním světem dávného Japonska.
Ale ještě někdo se k nim přidá. Démono-bijec Sango. Šestnáctiletá dívka, která rukou Naraka přišla o celou rodinu a všechny přátele. Vše, co jí zbylo, je kočičí démon Kirara - na první pohled kawai dvouocasá malá kočička, ale když ucítí někde kolem nebezpečí, okamžitě se přemění na obrovskou kočkovitou šelmu, která ještě k tomu umí létat.:) A aby toho nebylo dost, tak Naraku ovládá pomocí střípku Kohaka - malého brášku Sangy. A to je asi ten největší důvod, proč se Sango přidává k Inuyashovi a Kagome - chce zachránit svého brášku a pomstít své blízké.
A jako poslední člen do party k nim přibyde Shippo - malý liščí démonek, který přišel vinou nějakých démonů o rodiče. Neustále si utahuje z Inuyashy, no a pak není divu, že skončí na zemi s pěknými boulemi na hlavě. :D
A tak naše silná pětice padá do jednoho přůšvihu za druhým a každým dnem jsou silnější a silnější. Ale bude to stačit na to, aby konečně dosáhli toho, za čím se takovou dobu plahočí? Nebo budou tvrdě poraženi a zklamou jako mnoho dalších odvážlivců před nimi?

Obrazeknaruto-recenze

16. prosince 2008 v 22:43 Naruto

Naruto- recenze

Kdysi dávno napadl jednu vesnici ninjů liščí démon. Žádná obrana nepomáhala, až jeden hrdina dokázal nemožné a zaklel démona do malého chlapce, který se právě té noci narodil v oné vesnici. Ten hrdina byl Čtvrtý Hokage vesnice Konoha, a ten chlapec se jmenoval Naruto...

K Narutovy jsem se dostala skrz manga magazín vycházející u našich západních sousedů v Německu - Banzai. Banzai je vlastně něm.obdoba jap.manga magazínu Shounen Jump, kde Naruto a obdobné mangy vycházeli a vychází (Dragon Ball, Hikaru No Go, HunterXHunter, Yuu Yuu Hakusho, One Piece nebo Yu-Gi-Oh). Naruto je manga nadaného mladého mangaky Masashiho Kishimota, a je to bez přehánění nový hit akčních mang/anime. Naruto je story o ninjech (shinobi) a přesto, že by to nikdo u takovéhleho druhu mangy/anime asi neočekával, je Naruto zatraceně emocionálně propracovaný počin. Postavy mají jeden k druhému velmi hluboké vztahy a obětovat svůj život za toho druhého je v Narutovy celkem běžný pojem. Mimoto jsou některé postavy opodstatněné i velice tragickou minulostí a složitým charakterem. Každá z postav má vlastní příběh a důvody pro to, co koná.
Příběh se točí okolo 12-ti letého chlapce z vesnice Konoha - Naruta Uzumakiho, který ve svém těle nosí zakletého démona od dne, když se narodil. Naruto vyrůstal bez rodičů a tak vyrůstal trochu nespoutaně. Lidé ve vesnici ho nemají rádi, zvláště proto, že provokuje a škodí kudy chodí (o kletbě kyuubi (liščí démon), která byla na Naruta uvalena aniž by mohl cokoliv namítnout proti a o níž si lidé ve vesnici jenom šeptají, ani nemluvě). Ve skutečnosti jsou tyto Narutovy výstřelky pouze projevem urputného poutání pozornosti na svojí osobu. Naruto je totiž velmi osamělý a tak se snaží, aby si ho alespoň někdo (třeba i ve zlém) všiml. Naruto chodí do přípravné školy na ninji (Akademie), ovšem s výukou se to má asi tak, jako s jeho kázní. Jeho třídní učitel Iruka s ním má sice plné ruce práce, ale ve skrze má Naruta rád - připomíná mu totiž jeho samotného. Když nastanou postupové zkoušky na získání hodnosti ninjů, Naruto to zkazí a jako jediný neprojde ročníkem. Tehdy na radu jednoho z učitelů - Mizukiho-sensei (který ovšem nemá zrovna nejlepší úmysly) ukradne velký svitek s tajnými technikami ninjů (jutsu). Najde ho Iruka-sensei a když si uvědomí, že Naruto byl jenom využit a opravdu nevěděl o co se jedná, když ukradl onen svitek, riskuje pro něj vlastní život, aby ho zachránil před Mizukim. A právě tady Naruto prvně použije jutsu, které stačil odkoukat z onoho svitku - Kage Bushin no Jutsu (Technika stínových dvojníků). Iruka-sensei nakonec uzná, že Naruto tímto vlastně složil zkoušky na ninju - a tak se Narutův sen o přijetí na vědomí celou vesnicí začíná pomalu naplňovat....
Nový shinobi jsou tříděni do týmů, které plní rozličné úkoly, podle hodnosti. Naruto a jemu podobní jsou Geninové, čili dostávají lehčí mise. Naruto se dostane do týmu povahově velmi nevyrovnaného, jak se však později ukáže, v nouzi perfektně sehraného. V každém týmu jsou tři Geninové - k Narutovy byl přidělen zamlklý samotář Sasuke Uchiha, který pochází ze zaniklého (vyvražděného) klanu Uchiha a Sakura Haruno, jenž je až po uši do Sasukeho zamilované - ovšem

Naruta nesnáší. Což je ovšem problém, protože se Narutovy právě "Sakura-chan" líbí. A hned je tu zápletka jak z románu. Týmu číslo 7 byl přidělen ještě jeden "člen" - učitel Hatake Kakashi, který skrývá nejedno tajemství a který bude mít co dělat, s nevyvážeností týmu 7. Sasukeho totiž nezajímá nic jiného, než získání síly, aby mohl pomstít vyvraždění své rodiny a ostatní pokládá za "přítěž" na své cestě. Naruto se snaží excelovat jako ninja a tak je zásadně hyperaktivní a prohlašuje, že se jednou stane dalším Hokagem (nejvyšší postavení ve vesnici Konoha). Sakura se navenek chová jako velice vychovaná dívka, uvnitř je ale úplně jiná (ne nadarmo si dost na slovo přijde její "vnitřní hlas") a mimoto je jenom samé "Sasuke-kun" sem "Sasuke-kun" tam. A takovýhle tým se vydává na misi, která má být jednoduchá, ovšem ukáže se jako velmi složitá a změní život všem....
Manga Naruto v současné době stále vychází v Shounen Jumpu a konec ještě zdaleka není v dohledu. Příběh se od první ságy změnil, a postavy prošli velkým vývojem, a celá story začíná potemňovat (momentálně začala v manze už jakási "druhá řada" Naruta). Jak manga, tak anime (jsou téměř totožné) obsahuje velké množství postav a zápletek, perfektních bojů, akce i emocí a smutných situací. Právě díky propracovanosti postav a emocím je Naruto zatraceně oblíbený nejenom u chlapeckého, ale i u dívčího publika. Rozhodně si troufám tvrdit, že manga i anime Naruto má na shounen seriál velice vyrovnaný fandom složený z osob obou pohlaví.
Co se týče anime, to stále ještě běží a bude běžet, dokud bude vycházet manga. Animace je velmi kvalitní, jako u většiny novějších anime, zvláště útoky/jutsu jsou krásně propracované (např.: ransengan a chidori) (mimoto dokáží být i jednoduché jutsu velice účiné - krátká vzpomínka na Narutovo Sexy no Jutsu ^^). Hudba je pěkná, na úrovni. Některé openingy a endingy sice za moc nestojí, jiné jsou však perfektní - ale záleží na vkusu. Uvnitř seriálu je hudba podle mě perfektní. Skvěle podbarvuje děj a má v sobě náboj. Jako příklad uvedu BGM "Sadness and Sorrow", která hraje v těch nejsmutnějších okamžicích a nemnohé už dohnala k slzám (opět krátká vzpomínka - na díly 16 a 19 ;~;). Co se dabingu týče, opět nemám žádné námitky, Naruto patří
ke skvěle dabovaným anime. Populární Junko Takeuchi v roli Naruta je ukázkovým příkladem (Gon z Hunter X Hunter) a dále se představí další hvězdy jako Kazuhiko Inou v roli Kakashiho (Yuki Eiri z Gravitation), Paku Romi jako Temari (Ken Ichijouji z Digimon Adventure 02), Mayumi Asano jako Haku (Hisoka Kurosaki z Yami no Matsuei), Masako Katsuki jako Tsunade (Michiru Kaiou ze Sailor Moon), Seki Toshihiko jako Iruka-sensei (Duo Maxwell z Gundam Wing), nebo Ryoka Yuzuki jako Ino Yamanaka (Arashi Kishuu z X-TV).
Pokud chcete slyšet nakonec nějaký můj osobní verdikt, tak já doporučuji Naruta prostě všem. Myslím, že případní diváci/čtenáři si na něm sami najdou, to, co se jim líbí. Naruto se stal hitem i v Americe a ani nemusel být vysílaný v am.televizích - a tu už něco říká. Takže - hledáte nějaké dobré ninja anime? Právě jste ho našli!


death note recenze

16. prosince 2008 v 22:18 Death Note

Death Note
Nehci mít tento blog jenom o jednom anime a tak jsem se rozhodla dat tu pár dalšíh na které
se dívám...Death Note bych zařadila do těch nejlepších je to celkem pochmůrný děj ale tím nechci nikoho odrazovat.Death Note vážně doporučuju a je fakt super.

Název japonsky: デスノート

Název anglicky: Death Note

Název česky: Zápisník Smrti

Počet epizod: 37

Žánr: horror, záhady, detektivnífantasy, shounen-ai, bishounen, gothic, emo

Rok vydání: 2006-2007

Režisér: Toshiki Inoue


Studio: Madhouse


Recenze: Svět je plný zlých lidí, kteří zabíjejí ostatní a tím se z nich stávají kriminálníci. Spravedliví lidé tyto kriminálníky nenávidějí a chtějí je zprovoznit ze světa. Jedním z takových spravedlivých lidí je Yagami Light. Není to obyčejný školák, ale velmi nadaný génius, který vyřeší jakoukoliv záhadu.
Na začátku příběhu se dostáváme do úplně pochmůrného světa, kde žijí Shinigami (Bohové Smrti). Každý z nich vlastní svůj zápisník smrti zvaný Death Note. Jeden znuděný Shinigami jménem Ryuk ztratí svůj zápisník smrti ve světě lidí, kde hrozí, že ho najde nějáký člověk. Kdokoliv se zápisníku dotkne, bude schopen do něj zapisovat jména lidí, které chce uvést k smrti a uvidí Shinigami, což normálně lidé nedokážou.
No a jednou když si tak Light půjde ze školy, tak zápisník najde a spatří Ryuka. Nejdříve nebude věřit takovému nesmylu, že se zapíše jméno osoby do zápisníku a ona zemře. Zvědavost mu ale nedá pokoj a večer v televizi budou jmenovat nové kriminálníky a Light je schválně zkusí zapsat do zápisníku. A jako zázrakem kriminálníci za chvíli náhle zemřou na rakovinu. Light si uvědomí, že tímto může zprovoznit ze světa všechno zlo a zabít všechny zlé lidi.
Light začne zabíjet jednoho zločince za druhým, ale polici začne být velmi divné, že všichni najdednou umírají na rakovinu a tak si najmou detektiva přesdívaného L, který má neznámou identitu a zatím se nenašel případ, který by nevyřešil. L přijde na to, že někdo je schopný nějám způsobem zabíjet lidi na dálku. Light se zase bude snažit zbavit se L, ale to je nemožné, jelikož do zápisníku musíš uvést jméno a je nutné vědět, jak dotyčná osoba vypadá. A jelikož je L sám osobě záhadou, Light ho nemůže zabít.
A tak začíná jeden veliký souboj o to, kdo dříve odhalí identitu toho druhého. Odhalí Light, kdo je ve skutečnost L, nebo odhalí L, kdo je ve skutečnosti vrah kriminálníků? Kdo myslíte, že vyhraje? Pokud Vás to zajímá, určitě se na Death Note podívejte!^^
Death Note je můj nový nejoblíbenější anime.Sice je kresba nic moc, ale ty barvy a grafika jsou boží. A navíc ten originální a napínvý příběh natchne snad každého Otaku. A také musím zmínit, že anime je ve stylu emo či gothic, což je opravdu sugooi! XD Já osobně jsem si zamilovala Ryuka. Je to Bůh smrti, ale je podle mě srandovní a zároveň strašidelný^^ Se stačí podívat na jeho vzhled a hnedka se pozdá, že je to Shinigami. A nejvíce mě na něm zaujalo, že by dal cokoliv za pozemské jablko. Má ho totiž velmi rád XD
Mno a samozřejmě, že v se v příběhu objeví i další postavy. Třeba Misa. Bude velmi vděčná Lightovi za to, že pomstil smrt jejích rodičů tím, že zabil jejich vraha. A až Misa zjistí Lightovu identitu, tak se do něho i zamiluje^^ A navíc také našla jeden zápisník smrti patřící Bohyni smrti jménem Rem. Ale víc už vám neprozradím... XD Jen Vám mohu Death Note velice doporučt ;-)