death note recenze

16. prosince 2008 v 22:18 |  Death Note

Death Note
Nehci mít tento blog jenom o jednom anime a tak jsem se rozhodla dat tu pár dalšíh na které
se dívám...Death Note bych zařadila do těch nejlepších je to celkem pochmůrný děj ale tím nechci nikoho odrazovat.Death Note vážně doporučuju a je fakt super.

Název japonsky: デスノート

Název anglicky: Death Note

Název česky: Zápisník Smrti

Počet epizod: 37

Žánr: horror, záhady, detektivnífantasy, shounen-ai, bishounen, gothic, emo

Rok vydání: 2006-2007

Režisér: Toshiki Inoue


Studio: Madhouse


Recenze: Svět je plný zlých lidí, kteří zabíjejí ostatní a tím se z nich stávají kriminálníci. Spravedliví lidé tyto kriminálníky nenávidějí a chtějí je zprovoznit ze světa. Jedním z takových spravedlivých lidí je Yagami Light. Není to obyčejný školák, ale velmi nadaný génius, který vyřeší jakoukoliv záhadu.
Na začátku příběhu se dostáváme do úplně pochmůrného světa, kde žijí Shinigami (Bohové Smrti). Každý z nich vlastní svůj zápisník smrti zvaný Death Note. Jeden znuděný Shinigami jménem Ryuk ztratí svůj zápisník smrti ve světě lidí, kde hrozí, že ho najde nějáký člověk. Kdokoliv se zápisníku dotkne, bude schopen do něj zapisovat jména lidí, které chce uvést k smrti a uvidí Shinigami, což normálně lidé nedokážou.
No a jednou když si tak Light půjde ze školy, tak zápisník najde a spatří Ryuka. Nejdříve nebude věřit takovému nesmylu, že se zapíše jméno osoby do zápisníku a ona zemře. Zvědavost mu ale nedá pokoj a večer v televizi budou jmenovat nové kriminálníky a Light je schválně zkusí zapsat do zápisníku. A jako zázrakem kriminálníci za chvíli náhle zemřou na rakovinu. Light si uvědomí, že tímto může zprovoznit ze světa všechno zlo a zabít všechny zlé lidi.
Light začne zabíjet jednoho zločince za druhým, ale polici začne být velmi divné, že všichni najdednou umírají na rakovinu a tak si najmou detektiva přesdívaného L, který má neznámou identitu a zatím se nenašel případ, který by nevyřešil. L přijde na to, že někdo je schopný nějám způsobem zabíjet lidi na dálku. Light se zase bude snažit zbavit se L, ale to je nemožné, jelikož do zápisníku musíš uvést jméno a je nutné vědět, jak dotyčná osoba vypadá. A jelikož je L sám osobě záhadou, Light ho nemůže zabít.
A tak začíná jeden veliký souboj o to, kdo dříve odhalí identitu toho druhého. Odhalí Light, kdo je ve skutečnost L, nebo odhalí L, kdo je ve skutečnosti vrah kriminálníků? Kdo myslíte, že vyhraje? Pokud Vás to zajímá, určitě se na Death Note podívejte!^^
Death Note je můj nový nejoblíbenější anime.Sice je kresba nic moc, ale ty barvy a grafika jsou boží. A navíc ten originální a napínvý příběh natchne snad každého Otaku. A také musím zmínit, že anime je ve stylu emo či gothic, což je opravdu sugooi! XD Já osobně jsem si zamilovala Ryuka. Je to Bůh smrti, ale je podle mě srandovní a zároveň strašidelný^^ Se stačí podívat na jeho vzhled a hnedka se pozdá, že je to Shinigami. A nejvíce mě na něm zaujalo, že by dal cokoliv za pozemské jablko. Má ho totiž velmi rád XD
Mno a samozřejmě, že v se v příběhu objeví i další postavy. Třeba Misa. Bude velmi vděčná Lightovi za to, že pomstil smrt jejích rodičů tím, že zabil jejich vraha. A až Misa zjistí Lightovu identitu, tak se do něho i zamiluje^^ A navíc také našla jeden zápisník smrti patřící Bohyni smrti jménem Rem. Ale víc už vám neprozradím... XD Jen Vám mohu Death Note velice doporučt ;-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LenQa LenQa | Web | 16. prosince 2008 v 22:24 | Reagovat

Nj , Death Note je jedno z naj anime aké som videla :) *videla som až DN a Naruto =D*

2 j j | Web | 2. září 2009 v 21:12 | Reagovat

jo ale neumiraj na rakovinu ale na INFARKT...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama