Leden 2009

Japan styles faschion and Harajuku

31. ledna 2009 v 21:13 japan móda

Japanese street fashion and Harajuku


Další část,která neodmislitelně patří k životnímu stylu mladých Japonců-jejich moda.Snad jsem při psaní článku na nic nezapomněla:)

Co to je Japanese Street Fashion?

Japanese Street Fashion je styl oblékání,který nosí mladí lidé v japonských ulicích,nejvíce však v Tokiu.Převládají čtyři hlavní styly-Gyaru,Ghotic,Lolita a Decora.Všechny tyto styly mají kořeny v mnohem starším stylu,který se objevil v roce 1970.Svůj styl berou jako "výkendový únik" z pevných zásad,vynucenými nošením školních uniforem.Pro školáky,středoškoláky a všechny stodenty je to únik z bežné Japonské společnosti.

Jak tento trend vznikl?


Gyaru se zrodil jako "Kogyaru" v průběhu 90 let.Spekuluje se ,že má kořeny v dřívějším "bad girl" stylu podobně jao Sukeban (1960-1970) a Lady´s ( 1980 a začátek 90let).Tyto spekulace jsou však bezprostředně vázány na přání vymanit se z tradičních Japonských pravidel a přilnout k "Bad girl" image.


Ghotic Lolita má počátky v 70 letech u postpunku-British music era.Odtud Japonská hudební scéna odstartovala vliv mody.Brzy byla interpretována Nagomu Gals.Několik značek přejalo tento styl a koncem 80 a počátkem 90 let začal objevovat na mléku nebo Emily temple cute.V rockové skupině Malice mizer nabyla ohromující popularity a snimi jejich obraznost krásy-Japonsko zažilo rozmach Ghotic Lolity.
Termín "Elegant ghotic Lolita" stvořil Malice Mizers,který si otevřel jeho vlastní Ghotic fashion butik v roce 1999.
Spolu s vydáním románů,později i filmů a manga "Shimotsuma Monogatari"(v USA známé jako "Kamikaze Girls"),Baby,The Stars Shine Bright founder Novala Takemoto odstartovala Lolita style svou zářivou popularitu.Vrchol tohoto stylu nastal v letech 2004-2005.

Kde se setkáme s těmito lidmi?

Tyto vyznavače stylů najdeme na různých místech.Gyaru se setkávají v ulicích Shibuy,ale také mívají srazy poblíž Ikebukura.Také je můžete potkat v různých ParaPara clubechv centru dění celého města včetně Roppongy.
Ghotic and Lolita jsou často viděni v Daikanyama ,v různých částech tohoto města také můžeme najít několik butiků s Ghotic and Lolita.Veslé množství jejich setkání kolem Meiji Shrine spolu se sobotními Harajuku.Ghotic a Lolita styl můžeš vidět v různých podobách-
Kei, Cosplay, Decora, Cyber, and others in this popular Sunday meeting spot.

Co je to Harajuku?

Harajuku je v oblasti Tokya situovaná mezi Shibuyu a Shinkuyu.Harajuku je mezinárodní výraz pro Jaonskou street fashion.Tato oblast kvete modními čtvrtmi a řadovímy obchody se zmámímy i neznámímy modnímy značkamy.Všichni zákazníci Gothic and Lolita, Decora, a Visual Kei se zde shromaždují každou sobotu.Harajuku byla proslavena když americká zpěvačka Gwen Stefani vydala skladbu "Harajuku Girls",kde popisovala toužebné přání "být tak moderní jako Japonští mladíci".Pro její první solové album se inspirovala právě v Tokyu.

Lolita Styl

Lolita look může být nazýván jako "Sweet lolita", "Classical Lolita", "Gothic Lolita" and "Kimono Lolita".

Kimono Lolita

Zavinovací halenka přechází do sukně lemované krajkami.

Classic Lolita

Jejich look je více tradiční,stilizuje se více do viktoriánské mody,nosí se světlé barvy a vzhled vypadá celkově vyspěle.Tradiční Maid-style oblečení nebo Alenka v Říši divů mohou být zařazeny do tohoto žánru.


Sweet Lolita

Sweet lolity nosí plno krajek a mašel,obvykle ve světlích pastelových barvičkách (ačkoliv pak je tady ještě černo-bílá sweet lolita).Snaží se vypadat co možná nejvíc jako sladké malé holčičky.Konečný výsledek dává dojem panenky.


Gothic Lolita

Ghotic Lolita nebo "GothLoli" je velice oblíbená moda mezi Japonskými Teenagery a mladýmy ženamy.Zdůraznuje viktoriánský styl dívčích šatů a často je jeho záměrem napodobit viktoriánské porcelánové panenky.Tento styl vznikl kolem roku 97-98,velmi rychle se ustálil,také díky své dostupnosti butiků a obchodních domů.
Shiro/Kuro Lolita

Shiro ("bílá") Lolita nosí pouze bílou barvu,oproti tomu Kuro ("černá") nosí pouze černou.Téměř všechny značky vyhrály s nasazením tohoto stylu.Jsou tady také Lolity,které nosí jenom modrou,růžovou,červenou barvu atd.Každá lolita si dá jméno po barvě kterou nosí.


Country lolita

Styl s nádechem country.Materiály jsou většinou jemné s květinovým vzorem.Zvyklostí u tohoto stylu je zástěrka,stejně tak slamněný klobouček a a další "country"prvky.


Gothic Aristocrat

Tento styl je velmi inspirovaný viktoriánskou modou.Outfit je obvykle v černé barvě,typickým znakem tohoto stylu jsou dlouhé šaty s hlubokým výstřihem,korzety,dlouhé rukávy,rukavičky,vzhled musí vypadat důležitě.


Moi Meme Moitie, Black Peace Now, and Arachnophobia jsou oblíbené značky.
Madam


Madam je Japonský styl který vznikl ze stylu aristokratek,je inspirovaný myšlenkou unavených Evropanů střední třídy a vysoce postavené osoby ve středním věku a jejich nudná moda 19.st.,tím víc je styl Madam ovlivněný modou 19.st.


Vychází z dlouhých sukní a rukávů u blůzek,ženské korzety,ale nenosí se zbytečné ozdoby jako mašle a volány.

Neo Gothic


Obsahuje prvky Elegantní Aristokracie,vyjma moderních prvků,má souměrné cípy a obyčejný look,ozdobné pásy a extra navrstvený materiál. . Alice Auaa and Na+H jsou oblíbené značky.

Dandy

Mužský Ghotic styl.Hlavní prvky jsou inspirovány Viktoriánskou érou-buřinky a klobouky,hůlky a hole,fraky,kabátky,saka a kravaty.Punk Lolita

Ghotic Punk je inspirovaný rockem.Nosí se káro,pruhy a proužky,řetězy,piercing atd.Lolita punk se drží zvonových sukní,ale spíš je tam co nejméně ženských prvků. An-ten-na and Choccochip Cookie jsou oblíbené značky. Ero-Lolita - Short for "Erotic Lolita", Ero-Loli používají materiáli jako vinil,sítové punčochy a kůži.Nosí se super krátké sukně,korzety nebo topy.Jako dopnky se nosí jehlové podpadky,dlouhé rukavice atd.Qi and Wa Loli

Tato lolita je inspirovaná z
Qi-Pao chinese šatů s Mandarin collars (Qi Loli),a z tradičního Japonského kimona (Wa-Loli).Většinou si vrchní část outfitu zachovává


Prvky originálního kostýmu,ale spodní část je zcela loli,se spoustou krajek a spodniček a zástěrkami.DECORA Types:

Decora


Decora nebo Decorer jak je také známý znamená "být zdobený".Primární vlastnosti jsou v populárním časopisu nebo knize fRuiTs, Decora.Vždy je to téměř nános oblečení a vrstev a na nich velké množství rozmanitých doplnků.Nosí velice jasné neonové barvy a tuny levných vlasových sponek,náhrdelníků,různé množství vzorovaných ponožek,punčoch,sukní a košil,co nejvíce se snaží potlačovat konzervativnost.


Cyber

Tento druhý trend Decory je známý jako "Cyber",jde o futuristický styl,jeho nositel vypadá jako ze sci-fi filmu.S tímto stylem stylem se také můžeme setkat pos názvem Raver touch,díky jeho jasným neonovým barvám a originálnímu účesu.Populární značka tohoto stylu je Fotus.Angeler


Další oblíbená značka je Takuya Angel ,ta je mezi jejich nositeli oblíbená právě svojí originalitou a společenstvím.Jsou známí jako "Angelers",často mívají vlastní sloupek vedle ostatních nositelů Decory v časopise FRuiTs.


Takuya Angel se aplikuje na tradiční vzory kimon,na látky nudnými vzory a na detailně a precizně zpracované materiály.
Yamanba


Dívky toužící po Ganguro stylu si zde příjdou na své.Nosí se velmi tmavé tmavé barvy a aktuální jsou stříbrné vlasové kreace.Některé dívky samozřejmě vyžadují ještě více pozornosti a začaly tento trend nazývat Yamamba.Yamamby se se nazývají "Horské ježibaby"v Japonském folkloru.Jsou opálené do hněda,nosí ošuntělé volné hadry a malují si bílé pandí kruhy kolem očí,někdy si dokonce přimalují vousy na tváře.Jejich vlasymohou být jakkoliv barevné,jejich oblečení bývá také exotické a křiklavé.Známé značky jsou CocoLulu and Alba Rosa.Ibišek-logo značky Alba rosa se stal neoficiálním symbolem Gyaru.Tento styl byl velice populární od roku 1999 do roku 2001.


Další styly podobné Yamambě:


Gal Circles

Kigurumin

Kolem roku 2003 se stal vedle Yamamby velmi populární také kigurumin díky svým zvířecím postavičkám jako jsou Hello Kitty, Hamtaro, and Pikachu.Tento trend tu byl jen krátce,vybledl už v roce 2004 i když ještě dnes můžeme příznivce zřídka potkat na ulicích mezi nositeli harajuku nebo decory.
Seasonal Styles


Military Gyaru(obdoba neustále se měnícího Gyaru),je inspirovám army modou, Rasuta je ispirována Jamajkou,Nautical je inspirovaný podmořkým světem atd.


Avril má mikinu GYARU

31. ledna 2009 v 20:46 japan móda

Avril má mikinu Gyaru? o.O

Avril má tuhlůetu kawaii mikinu....
Cože,že by se v kanadě tohleto dalo koupit a u nás ne...
Tak jsem si řekla že jestli ji neseženu tak si na nějakou mikinu našiju ty ouška a bude...Šatník Gyaru girl

31. ledna 2009 v 19:31 japan módaŠatník Gyaru Girl

Já jsem to sem prostě musela dat... to prostě není možný... áááááááááááá
já s toho nemůžu..irsahpúgh§bqnaú whba-ganw)úřzh)h
(mlátím hlavou do klávesnice)

já si to musím taky udělat,všechno je to tak kawaii


japonské pověry

30. ledna 2009 v 22:25 japan zajímavosti

Japonsko - část 1. (pověry)


Marek Haas
  • ČÍSLO 4 - Číslo čtyři se považuje v Japonsku za nešťastné, protože jeden z typů výslovnosti čtyřky je "shi", tedy stejně jako slovo smrt. Proto by se Japoncům neměly dávat různé dárky sestávající ze čtyř částí anebo čtyři dárky najednou. V některých nemocnicích a hotelech dokonce nenajdete pokoj č.4.
  • JÍDELNÍ HŮLKY - Nikdy nezabodávejte hůlky do jídla, zejména do rýže. Hůlky se zabodávají pouze při pohřbech do rýže na oltáři. Nikdy si nepředávejte jídlo z hůlek do hůlek. Vedle toho že to vyžaduje docela zručnost a asi byste si toho moc nepředali, tak Japonci tak nečiní protože se tak podávají kosti mrtvých těl v kremačních místnostech.
  • ODPOČINEK PO JÍDLE -Japonci věří, že pokud si ihned po jídle lehnete, stane se z vás po smrti kráva.
  • SPÁNEK - Nikdy nespěte hlavou směrem k severu, neboť takto jsou ukládána mrtvá těla.
  • PÍSKÁNÍ - Pokud si v noci pískáte nebo pohvizdujete, připlazí se do vašeho domu had.
  • POHŘEBNÍ AUTO - Projíždí-li okolo pohřební auto, schovejte se někam palce od rukou.
  • ČERNÁ KOČKA - To je stejné jako u nás, i Japoncům přinášejí černé kočky přeběhnuvší přes cestu smůlu.

japan móda fotky

30. ledna 2009 v 22:04 japan móda

Japonská moda

japonská móda je vážně super,moc se mi líbí.Aberu ji jako dobrou inspiraci.
doufám že se vám budou tyhlety fotecky líbit...


Loose socks

30. ledna 2009 v 21:21 japan móda

Loose socks

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Shrnuté ponožky "loose socks"
Loose socks (japonsky: ルーズソックス, rúzu sokkusu; česky: shrnuté ponožky) je druh ponožek, který je populární mezi náctiletými japonskými dívkami.
Jsou skoro vždy bílé a velmi dlouhé, v některých případech až dva metry. Obvykle se nosí pod koleny a aby nesklouzly ještě níž lepí se speciálním lepidlem (tzv. "socks glue" nebo také "sock touch") přímo na pokožku.
Středoškolačky často nosí tyto ponožky společně s předepsanou školní uniformou sérá fuku. Některé školy to ale zakazují, a tak se dívky převlékají do těchto ponožek vždy, když opouštějí půdu školy. Nošení loose socks se začíná šířit i mezi žákyněmi některých základních škol.
V Japonsku jsou "loose socks" módní od poloviny 90. let minulého století.


pár obrázků:

http://3.bp.blogspot.com/_4Gh2ZaLEsPo/RuaRHNAaitI/AAAAAAAAAGE/-c1G2CrWBMo/s320/CIMG0344.JPG

http://i85.photobucket.com/albums/k66/minkyming/SkeletonBoots3.jpghttp://i26.photobucket.com/albums/c119/Serenity_eats_sushi/CanalBlog_Loose_Socks02.jpg

http://www.sockdreams.com/_shop/image_upload/product_variety_1554.jpg
Tak z toho obchodu by mě nikdo nedostal XD

http://www.insertcredit.com/features/akihabarology/harajukusock.jpg


pro akari anoyo

30. ledna 2009 v 15:32 SB

natírání plotu

25. ledna 2009 v 14:57 Naruto

takhle natírá plot naruto

SONAZ

25. ledna 2009 v 14:50 Bleskovky

SONAZ-soutěž o nejlepší adoptované zvíře

1.jestli se chceš zapojit tak si adoptuj nějaký zvířátko
napiš mi 1.číslo zvířete 2.tvoji přezdívku 3.adresu tvého blogu

2.potom až budou všechny zvířátka adoptovaná můžete shánět hlásky
vyhodnotím 5.

1.

2.

3.

4.


5.adoptováno6.


7.adoptováno

8.

9. adoptováno

10.

tak to je fakt best

25. ledna 2009 v 14:25 Naruto
)Lidi, tohle jsem sem musela dát!Ještě řekněte, že to není sladký!Já se musím dycky usmát.Gaarův první polibek=):
A teď hádanka: Kolik ninjů je potřeba k přebalení dítěte?=D

z toho fakt nemůžu


figurky naruta a spol.

25. ledna 2009 v 14:16 Naruto

to bych chtěla mít

figurky naruta

18.1.2009 21:26 | Fun--- naruto

klikačka

25. ledna 2009 v 12:12
<a href="www.lia-chan.blog.cz"><img src="http://nd.blog.cz/l/lia-chan.blog.cz/obrazky/39253541.gif" alt="" title=""></a>

chceš sbéčit?

25. ledna 2009 v 0:24 chceš sbéčit
NAPIŠ SEM KOMENTÍK
pokud se váš blog týká mangy nebo anime atp.
a líbí se vám můj blog tak sem napište...

http://th285.photobucket.com/albums/ll69/sean11_album/th_1038924w1k3tevxbf.jpg

1.Bleskovka

24. ledna 2009 v 22:10 Bleskovky
....nemůžu to zatím prozradit...

1.jaké je krycí jméno tohoto kluka

2.jaké je jeho pravé křesní jméno

3.kdo je jeho soupeř

4.jméno člověka který ho hraje ve filmu Death note movie

5.jak se jmenuje jeho soupeř
za SB od Yamamura Aiko

24. ledna 2009 v 19:57 diplomky

Od Yamamura Aiko http://yamamuraaiko.blog.cz/