AIR-recenze

2. ledna 2009 v 21:13 |  AIR

Air Recenze

" Mé děti, pozorně poslouchejte. Příbeh, který vám teď budu vyprávět je velice důležitý. Příběh začíná tady a bude vyprávěn z pokolení na pokolení. Příběh dlouhé cesty ....... "
Tak takto Air vlastě začíná, pohleden na oblohu a padající peří ( velmi působivé ). Poté je záběr na hladového Yukita Kunisakyho, který hledá dívku s křídly, která létá v oblacích. Yukito si vydělává pomocí loutky ( andílek, řekla bych ), kterou má po své matce, která onu dívku také hledala :)

Hladový a unavený usne na římse ( myslím že se tomu tak dá říkat ) u moře, když se vzbudí spatří dívku, která stojí na jedné noze a má rozpažené ruce, fouká vítr ( neumím to popsat, ale je to nádhera ). Dívka se na nšj podívá a usměje se. Později se představí jako Misuzu. Po nějaké době, když jsou opět na římse u moře jí Yukito řekne že to dělala včera taky, a ona mu odpoví, " Odmalička moje myšlenky přitahuje nebe." Yukito se zeptá " proč? " a Misuzu " nevím. myslím, že tam někde je stejná osoba jako já. Není to romantické? Dostat se sama až nahoru k nebi. Myslím, že by se mi to líbilo. Plachtit oblohou do dálek všechno na zemi by bylo tak malé. Jsem si jistá, že by se mi to líbilo. " Yuki se zamyslí " Misuzu - ty - " A to byl konec první epizody, chytlo mě to a musela jsem se koukat dál. Misuzu se zdáli sny jak létá, začínala mít bolesti. Yuki přišel na to, že to má co dělat se sny, až se jí dozdá poslední sen, zemře. Misuzuina nevlastní matka se o ní moc, nestarala, ale v posledních dílech si uvědomovala, jak moc má Misuzu ráda a začala se jí věnovat. Bohužel až příliš pozdě. Za nějaký čas Yuki odešel a Misuzu zůstala sama, právě v té chvíly se o matka začala starat, ale zanedlouho se Misuzu zdál poslední sen......
Nepovím vám jak to dopadlo, na to se kouknět sami :)
Teda, doufám, že jsem vás touto recenzí neodradila, ale naopak navnadila k tomu toto anime shlédnout. Jsou dva díly zabívající se Kannou a její skupinou kledající její matku ( - to je minulost, a z ní je celé Air ) poté jsou tam i její postavy a jejich příbehy.
Air je dojemný a propracovaný příběh, který stojí za zhlédnutí..... Výtvarné zpracování je velice povedené, hudba i příběh také :) Tak to zkouněte :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama